Yaşam Çiçeği Sembolü Ne İşe Yarar?

Yaşam Çiçeği Sembolü Ne İşe Yarar?

Yaşam Çiçeği Sembolü Ne İşe Yarar? Popüler olan Yaşam Çiçeği sembolü neyi simgeliyor. Maddi ve manevi güç verdiğine inanılan Mucizeler çiçeği sembolü şekli ve özellikleri yazımızın devamında.
 

Yaşam çiçeği ne anlama gelir?

Maddi ve manevi âlemlerin odak noktası ile yaratıcı gücü sembolize eden bu imge, çok kuvvetli bir sonsuzluk simgesidir. Bu simge bize yaşamın mucizelerini söyler. Yaşam çiçeği evrendeki her şeyi meydana getiren kutsal oranların da bir ifadesidir. Üç boyutlu veya çok boyutlu olarak düşünülen yaşam çiçeği, özünde tüm varoluşu oluşturan Platon'un 5 Özel Cismi haricinde Metatron’un küpü, Yaşam Ağacı ile Vesica Pisces sembollerini bir arada barındırır. Semavi dinlerin tamamında kullanılan yaşam çiçeği özünde yaradılışın mükemmelliğini ifade ederek insanlığın bu enerjiye tutunmasını sağlar.
 

Yaşam çiçeği faydaları

Sonsuz bolluğu ifade eden Mucizeler Çiçeği evrenin oluşum ve bolluk enerjisini aktaran çok kuvvetli bir semboldür. Bütünlük ilkesini içinde barındıran bu simge, yaşam ağında kendi konumumuzu bulmamızı ve yeniliklere daha kolaylıkla başlamamızı da sağlar. İçerisinde ilahi bereketin sırrını taşıyan yaşam çiçeği yolumuzda yürürken özümüzle irtibat içerisinde olmayı da sağlar. Işığı yolumuzu aydınlatır..
Bu sembolü üzerinde bulunduran ya da onunla meditasyon yapan için fırsatlar ortaya çıkar. Maddi ve manevi olarak güçlendirir. Güvende hissetmeyi saplar. Kolaylıkla ihtişamın akışını sağlar. Ruh adeta beslenen ve büyüyen çiçeklere döner.
Yaşam çiçeği sultanların da kaftanlarında dikilmiş olup, yaşam enerjimizi ve başarılarımızı daha kolay çoğaltır ve korur. 
 

Yaşam çiçeği kolyesi faydaları

Yaşam çiçeği sembolü, günümüzde duvar motifleri, kolyeler, küpeler, telefon kılıfları, kıyafetler, yaşam çiçeği bileklik ve de yaşam çiçeği dövmesi olmak üzere çok çeşitli ürünlerle karşımıza çıkabilmektedir. Bunların içerisinden yaşam çiçeği kolyesi faydaları olarak merak edilse de aslında diğer ürünlerinde faydaları bulunmaktadır. Yaşam çiçeği kolyesi faydaları için yaşam çiçeği faydaları olarak yukarıda yazan kısımdaki faydaları takan kişiye getireceğine inanılmaktadır.
 
Yaşam Çiçeğinin sembolü yalnızca Mısır’ da değil, dünyanın dört bir yanında bulunur.
Bu çizim, İrlanda’da, Türkiye’de, İngiltere’de, Çin’de, Tibet’te, Hindistan’da ve Japonya’da olduğu gibi daha birçok ülkede bulunmaktadır. Dünyanın dört bir yanında da adı aynıdır. Yaşam Çiçeği. Fakat evrende başka yerlerde ismi farklıdır. Sessizliğin Dili ya da Işığın Dili şeklinde tercüme edilebilir. Bütün dillerin de kaynağıdır. Evrenin öncelikli dili olup, saf şekil ve orantıyı ifade eder.
 
Yaşam Çiçeği içerisinde barındırdığı desenler ile evrendeki her şeyi meydana getiren kutsal oranların bir başlangıç noktasıdır. Bu kutsal geometri, hem kendi hem de evrenin sırrına ulaşmakta bize destek olur. Bu formu üstünde bulunduran kişinin sezgisel gücünün yükseleceği, negatif enerjilerden de korunacağına inanılır.
En dış çember dâhil olmak üzere birbiri içine geçmiş 20 tane çemberden meydana gelir ve her şeyin sırrını da içerisinde barındırdığına inanılır.
Yaşam Çiçeği, Platon’unun 5 cismini ve de Metatron’un küpünü barındırır. Bu şekiller de bütün bir varoluşu inşa ederler. Bu sembol, kutsal geometriyle bağdaştırılır. Ayrıca semavi dinlerin tamamında kullanılmıştır. Dünyanın farklı coğrafyalarında yer alan arkeolojik çalışmalarda bu sembolün örneklerine de rastlanmıştır.
 

Türkiye’de yaşam çiçeği sembolü nerede bulunur?

Ülkemizde yaşam çiçeği sembolünün yer aldığı eserler, Burdur müzesinde lahit kapağında, Manisa müzesinde, Konya’da Hacıbektaş-ı Veli türbesinde çeşmenin üstünde ve de Efes antik kentinde bu sembol bulunur.

Yorum Bırak (Mail Adresiniz Görünmeyecektir.)

Security Code