Düğünlerini Erteleyen Çiftler İçin En İyi 2021 Düğün Tavsiyesi

Düğünlerini Erteleyen Çiftler İçin En İyi 2021 Düğün Tavsiyesi

Koronavirüs pandemisi sebebiyle düğünlerini erteleyen çiftler için 10 en iyi 2021 düğün tavsiyeleri.
 

1. Etkinliklerin mekânınızın yakınında yeniden planlanıp planlanmadığını kontrol edin

Düğünlerini 2021 yılına erteleyen çiftlere verilebilecek önemli tavsiyeler arasında, düğününüzü yapacağınız şehirdeki olayların ne zaman planlandığını araştırmak olacaktır. Bununla ilgili fikir edinmek için şehrinizin organizasyonlarını mutlaka kontrol edin.
Restoranların, düğün alanlarının o tarihte dolu olup olmadığını kontrol edin.
 

2. Yasalarınızı araştırın

2021'de daha küçük bir düğünü seçen ve etkinliği arka bahçelerinde planlayan çiftler için, bulunduğunuz bölgenin düzenlemelerine bir göz atın. Yüksek sesli müzik, toplantılar ve daha fazlası söz konusu olduğunda bazı çevreler diğerlerinden daha rahat ya da daha katı olabilir.
Bu durum minimum ve maksimum güvenlik ipuçlarının araştırılmasını ve 2021 açık hava düğünleri için önemli bir ön araştırma olacaktır. Özellikle 2021 yılı kır düğünü etkinliklerinde bölgenizde koronavirüs pandemisi durumunun ne derece katı kurallarla seyredeceğini mutlaka öğrenin.
 

3. Tedarikçilerinizden tavsiye isteyin

Çiftlerin düğünlerini erteledikten sonra yaşadıkları en büyük zorluklardan biri, yeni satıcılar seçmek zorunda kalmaktır, bu nedenle, çiftlerin satıcılara, sizi yönlendirebilecekleri arkadaşları ya da çevreleri olup olmadığını sormanızı öneririz.
Bir fotoğrafçı arıyorsanız ve önceki fotoğrafçınız kadar güzel, aydınlık ve havalı ise aynı yeteneklere sahip bir fotoğrafçıyı aramanız gerekecek. Bu nedenle fotoğrafçınıza önceden bunu danışın.
Aynı durum yemek ve pasta için de geçerli. Koronavirüs pandemisi nedeniyle ileri bir tarihe ertelenen düğünlerde 2021 yılı düğünleri için mutlaka önceki firmanızdan uygun olup olmadıkları hakkında bilgi alın. Eğer uygun değillerse kendileri gibi bir firma bilip bilmediklerini sorun.
 

4. Satıcılarınıza para yatırma politikalarını sorun ve pazarlık yapın

Bir düğün planlamak çok streslidir ve çiftlerin gözünü korkutur. Bu nedenle önümüzdeki yıl süregelen koronavirüs pandemisinin ortasında olabilecek veya iptal edilecek bir düğün için para yatırmak oldukça düşündürücüdür. Bırakılan depozitonun para olduğunu çok yakından anlıyoruz ve bu paranın karşılığında bir hizmet alıp alamayacağınız hakkında bilginiz olmuyor. Çünkü 2021 yılı nasıl olacak bilmiyoruz.
Tüm satıcılarınız için para yatırma, erteleme, iptal ve iade politikalarının neler olduğunu sorun. Birçok satıcı daha küçük depozito miktarlarını kabul ediyor çünkü bu koronavirüs döneminde düğün planlaması konusunda belirsizlik ve çekinceler anlayışla karşılanabiliyor.
 

5. Satıcılarınızla yaptığınız sözleşmeleri okuyun

Her bir satıcınız ile yaptığınız sözleşmeleri ayrıntılı bir şekilde okumanızı ve herhangi bir karışıklığın olmasını önlemek için tüm tarihlerin sözleşmede eşleştiğinden emin olmanızı öneririz.
Sözleşmelerdeki tüm ekleri okuyun çünkü bazen gerçekten kabul etmek istemeyeceğiniz şeyler olabilir. Çünkü sözleşmeyi imzaladığınız zaman, kilitlenmiş olursunuz.
 

6. Önce güvenlik! Sterilizasyon istasyonları, uygun maskeler

Güvende kalmak artık her zamankinden daha önemli. 2021 yılında düğün orgaizasyonlarında misafirlerin maske takmasını ve mekânın her yerinde el dezenfektan istasyonlarının bulunması öneriliyor. Bunu şık hale getirmenin bir yolu, dekorasyonlarınıza uygun el dezenfektan şişeleri ve hatta misafirleriniz için özel yapım yüz maskeleri yapmaktır.
Şu anda yaşadığımız dönem için en iyi koronavirüs önlemlerini almak zorundayız. Çiftlerin 2021 yılı düğünleri için düşünmelerini önerdiğimiz bir diğer ek de bir COVID uyum görevlisine sahip olmak. Birçok film prodüksiyonu, konukları etkinliğe girmeden önce hızlı bir şekilde değerlendirecek ve sıcaklık kontrolleri yapacak bir COVID uyum görevlisi kullanıyor.
 

7. Misafirlerinizden COVID testleri yapmalarını isteyin

Düğününüze katılmadan önce misafirlerden koronavirüs testleri yaptırmalarını istemek garip gelebilir, ancak bazı ülkelerde bu kullanıyor.
Durumunuza bağlı olarak, bir COVID testinin bazı masraflarını karşılamaya çalışabilirsiniz. Düğününüzün keyifli olmasının en iyi yolu herkesin sağlıklı olduğunu bilmektir.
 

8. Yiyecek sunmanın yeni yollarını düşünün

Yiyeceklerin güvenli ama kutlama niteliğinde nasıl servis edileceği, düğün planlamacıları ve yemek servisi yapanların listelerinin başında gelen şeylerden biridir. Açık büfe ve aile tarzı yemekler, catering şirketlerinin dekorla uyumlu yiyecekler, kişiselleştirilmiş ordövrler, toplanan yiyecek veya içeceklerin daha az elin olduğu önceden hazırlanmış içecekler için kılıflar kullanılabilir.
 

9. Küçük konuk listeleri oluşturun

Çiftler bu dönemde sınırlı bir davetli listesiyle daha küçük düğünler yapmayı düşünse de, kültürleri yakın ailelerinin dışındaki insanlarla kutlayan çiftler için zor olabilir. Dolayısıyla, düğününüzün daha küçük bir etkinliğe kaydırılması gerektiği bir zaman gelirse, daha küçük konuk listeleri hazırlamak gerekecek. 25, 50 ya da 100 kişilik konuk listeleri oluşturalım. Özellikle, sadece 25 kişi demeye çalışın. 50 ve 100 kişiye doğru ilerledikçe sayıyı azaltmak hiç o kadar da kolay olmuyor.
 

10. Derin bir nefes alın

Bu konuda stresli olabilirsiniz ancak, çiftlere derin bir nefes almaları gerektiğini yine hatırlatalım. 2021 düğün gününüzün nasıl görüneceğini düşünerek kendinizi çıldırtmayın. Pek çok insanın hemen düğün planlamasına girdiği için keyfini çıkartamadığı nişan kısmının siz tadını çıkarın.

    Yorumlar

  • comments-user
    Aslıhan Toprak

    Üff bu derdi ceken anlar ancak cok zor cok

Yorum Bırak (Mail Adresiniz Görünmeyecektir.)

Security Code