Pinterest Üzerinden İnternet Sitesine Trafik Çekmek Nasıl Olur?

Pinterest Üzerinden İnternet Sitesine Trafik Çekmek Nasıl Olur?

Pinterest, dünyada ve Türkiye’de her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran etkili medya platformudur. Günümüzde Facebook ve Twitter gibi büyük kitlelere ulaşan sosyal medya platformları gibi iddialıdır.  Pinterest 2010 senesinde sosyal platformu olarak kullanıcılarının beğenisine çıkarılmıştır. 2011 senesinde ise popülerlik elde etmiştir. İşte Pinterest hesabına hit almak için etkili ipuçları.
 

Pinterest’ten Trafik Çekmek

Pinterest hesabınıza ve internet sayfanıza daha fazla kullanıcı çekmek için yapabileceğiniz yasal bazı ipuçları şu şekildedir.
 
Aktiflik: Sosyal platformlar içerisinde hit sağlama açısından en etkin uygulamalardan bir tanesi hiç şüphesiz ki Pinteresttir. Başkalarının beğendiği şeyleri takip etmenizin yanı sıra bunlara yorum yapmanıza da olanak veriyor olması keyifli vakit geçirmeyi mümkün kılmaktadır. Bu nedenle kullanıcının aktif olması önemlidir. Eğer ki gün içerisinde çok aktif değilseniz, Pinterest’ten yeteri kadar bir fayda maalesef ki elde edemezsiniz.
 
Görsel Kalite: Pinterest özellikle görsel çekicilikle doğrudan bağlantılıdır. Bu nedenle düşük kalitede fotoğraflar yüklemekle istediğiniz hiti yakalamanız mümkün değildir. Yapmanız gereken iyi kalitedeki görüntüleri yüklemek olmalıdır. Bu markanızın ya da sayfanızın trafik çekmesine olumlu etki edecektir. Aksi halde markanıza zarar bile verebilirsiniz.
 
İstikrar: 10 tane görseliniz ve yine 10 tane fotoğrafınız mevcutsa, hepsini bir defada pin olarak yayınlamamanız gerekir. Elinizdeki fotoğraf ve görselleri 10 güne yararak hem istikrar sağlar hem de takipçilerinize her gün yeni bir içerik sunmuş olursunuz. Ancak her gün aşağı yukarı girmeniz gereken içerik sayısı markanızın ne olduğuna göre değişecektir.
 
Pin It Butonu: Eğer ki repin almak isterseniz, Pinterest’te repin işlemini kullanıcılar için kolaylaştırmanız gerekir. Repin işlemini kolaylaştırmanızın yolu, sitenizin içerisine bir Pin-It düğmesi koymak olacaktır.
İlgi Çeken Görsel: İnsanlar Pinterestte çarpıcı bir fotoğraf ya da görsel gördüklerinde mutlaka ki diğer görsellere de bakmak ister. Bu nedenle de profilinizi ziyaret ederler. Dikkat çekici ve güzel görseller hazırlayarak hesabınıza ve web sitenize ciddi oranlarda hit çekebilirsiniz.
 
İyi Fotoğraf Açıklamaları: Görsellerin alt kısımlarına doğru ve açıklayıcı ama bir o kadar da özet açıklamalar yazmak, görsellerinizin arama motorlarında sıralamasının yükselmesine yardımcı olur, bu da daha çok trafik elde etmeniz anlamına gelir.
 
Hashtag Kullanımı ve Kategori Hazırlama: Hashtag’leri kullandığınızda ya da pinleri kategorilere ayırdığınız zaman, bu onları düzenli hale sokar ve bulunmalarını kolaylaştırır. Bir diğer yandan, hashtag’ları aşırı kullanmak da markanıza zarar verebilir, spam olarak algılanmanıza yol açabilir. Bu nedenle hastag kullanımında abartıya kaçmadan konu ile alakalı olan kelimeleri kullanmaya maksimum özen gösterin.
 
Yukarıda bahsettiğim konulara dikkat ettiğiniz takdirde Pinterest hesabınızın hit sayısını arttırabilir, internet sitenize trafik çekebilirsiniz.
 
İnternet sayfamız ait Pinterest hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırak (Mail Adresiniz Görünmeyecektir.)

Security Code