Google Search Console Url İnceleme Aracı Neden Dizine Ekleme İste Çalışmıyor?

Google Search Console Url İnceleme Aracı Neden Dizine Ekleme İste Çalışmıyor?

Google search console url inceleme aracı url dizine ekleme iste özelliği bir dönemdir çalışmıyor. Google search console url dizine ekleme iste özelliğini devre dışı bıraktı…
 

Google Search Console Nedir?

Google Search Console, bizlere Google tarafından sunulan bir özellik olup Google Arama sonuçlarında internet sitesinde nasıl yer aldığını gözlemlemenize, yönetmenize ve olası problemlerinizi gidermenize kolaylık sağlayan ücretsiz hizmettir. Google Arama sonuçlarını kullanabilmek için illa Search Console'a katılmanız da gerekmez, ancak Search Console, sizin sitenizi Google'ın nasıl gördüğünü anlamanıza ardından da iyileştirmenize destek olur.
Search Console, aşağıda yer alan araçlar ve raporlar için sonuçlar ortaya koyar:
• Google’ın internet sitenizi bulabildiğini, internet sitenizi tarayabildiğini onaylama.
• Dizine ekleme ile ilgili sorunları düzeltme ve güncellenmiş içeriğin tekrardan dizine eklenmesini isteme.
• İnternet siteniz için Google Arama trafik sonuçlarını görüntüleme: sitenizin Google Arama üzerinde görünme sıklığı dışında sitenizin gösterilmesine yarayan arama sorguları, arama detaylarını gösterme.
• Google; internet sitenizde dizine ekleme dışında spam ya da başka sorunlarla karşı karşıya kaldığında kullanıcısına uyarılar verme.
İnternet sitenize hangi internet sitelerin bağlantı verdiğini bildirme.
• AMP, mobil kullanılabilirlik ya da diğer Arama özellikleriyle alakalı olan sorunları giderme.
gibi çok önemli sonuçları ortaya çıkarır.
 

Search Console kimler kullanıyor?

Google’ın bu özelliğini internet sitesine sahip olan herkes rahatlıkla kullanabiliyor. Genel amaçlı kullananlardan uzman kullanıcılara kadar herkes bu yararlı özelliklerden faydalanabiliyor.
Bunu listeleyecek olursak;
İşletme sahibi olan kişiler, seo uzmanları, e-ticaret sahipleri, site yöneticileri ve web geliştiriciler oldukça sık kullanan kişiler olarak görülüyor.
 

Dizine Ekleme İste Özelliği Nedir?

Dizine ekleme, site içerisine eklenmesi istenen herhangi bir içeriğin kaydedilmesi, Google tarafından dizine eklenmesidir. Sayfaların dizine eklenmesi sayesinde istenilen sayfalar arama sonuçları içerisinde gösterilir. Bu sayede arama motorlarında internet sitesinin görünmesi isteniyorsa eğer kesinlikle web sitesi dizine de eklenmelidir.
 

URL Dizine Ekleme İste Özelliği Neden Çalışmıyor?

Teknik güncellemeleri gerçekleştirebilmek adına URL İnceleme Aracının içerisinde yer alan "Dizine Ekleme İste" özelliği bir süre için devre dışı bırakıldı. Google URL inceleme aracındaki bu önemli özelliğin önümüzdeki haftalarda tekrardan etkinleştirilmesini bekleniyor. Bu süre zarfında, Google normal yöntemlerimizle yine içerik bulmaya ve içerikleri dizine eklemeye de devam ediyor. Ancak dizine aratıldığı zaman uyarı çıkıyor.
 
 
KAYNAK
Google

    Yorumlar

  • comments-user
    battal merk

    güzel anlatım tsk ederim

Yorum Bırak (Mail Adresiniz Görünmeyecektir.)

Security Code