Google Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliği Ücretli Mi?

Google Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliği Ücretli Mi?

Google Asistan'a yeni bir özellik eklendi. Google'ın yapay zekâ asistanı ile "mırıldanarak" şarkı bulmak kolay olacak. Google Asistan'da yer alan Hum to Search özelliğini kullanarak şarkının sözlerini bilmiyorsanız; mırıldanarak, ıslık çalarak ya da dinlettiğiniz o aklınızı kurcalayan müziğin hangisi olduğunu rahatça bulabileceksiniz.
 

Google Hum to Search Nedir?

Kafanıza bir şarkının takılıp onu tanımlayamaması kadar sinir bozucu bir şey yoktur. Neyse ki, şarkıyı yüksek sesle mırıldanabilirseniz, Google Arama kafanızda hangi melodinin takıldığını anlamanıza yardımcı olabilir.
 
Huming to Search özelliği Google mobil uygulamasında mevcut ve bir melodiyi taklit etmek için uğultu, ıslık veya yapabileceğiniz başka herhangi bir ses ile çalışır. Sonuçlar her zaman doğru değildir, ancak zihninizde dolaşan melodiler sizi çılgına çeviriyorsa başlamak için iyi bir yerdir.
 
Öncelikle iPhone, iPad veya Android cihazınızda Google uygulamasını açın ve arama çubuğundaki "Mikrofon" simgesine dokunun. Android cihazlarda, ana ekranınızda bulunan Google Arama widget'ından "Mikrofon" simgesine de dokunabilirsiniz.
Google'da mikrofon simgesine dokunun.
Dinleme ekranı göründüğünde “Bir Şarkı Ara” adında bir düğme göreceksiniz. “Şarkı ara” düğmesine dokunun.
Tanımlamaya çalıştığınız şarkıyı mırıldanmaya veya ıslık çalmaya başlayın. Bu araç aynı zamanda çalan gerçek müziği de tanımlayabilir.
Mırıldanmaya başlayın.
Google benzer eşleşmeler bulabilirse, sonuçlar eşleşme yüzdeleriyle etiketlenmiş şekilde görünecektir. Şarkınız listenin üst sırasında değilse "Daha Fazla Sonuç" kısmına dokunun.
Müzik arama sonuçları
Google şarkıyı tanımlayamazsa "Eşleşme Bulunamıyor" yazan bir ekran görürsünüz. Yeniden denemek için "Tekrar Dene" kısmına dokunabilirsiniz.
Tekrar Dene’ye dokunun.
Denediğim testlerimizde, özellik tam isabet olan ya da ıskalanan sonuçlar oldu. Hum to Search, popüler şarkılar ve farklı melodilerle iyi bir iş çıkarıyor. Ama mırıldanması kolay olmayan şarkıların tanımlanması diğer şarkılara göre daha zor oluyor.
 

Google mırıldanarak şarkı bulma özelliğine hangi telefonlar uygun?

Google mırıldanarak şarkı bulma özelliği, iPhone, iPad veya Android cihazlarda kullanılabiliyor.
 

Google mırıldanarak şarkı bulma özelliği ücretli mi?

 
Hayır Google hum to search uygulaması kullanıcısından herhangi bir ücret talep etmiyor. Yalnızca uygulamayı indirmek ve Google asistan kullanmak yeterli oluyor.
 

Bir şarkı ara nasıl çalışıyor?

Gelişmiş yapay zekâ ve ince hesaplamalar kullanılarak ortaya çıkarılan bu ilginç teknoloji, Google'ın uzun zamandır yatırım gerçekleştirdiği yapay zekâ teknolojisinin ürünlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu müzik bulma özelliği, temelinde buluta yüklenmiş Google AI kümesinden destek alıyor. Ses kaydınızı doğrudan analiz ediyor ve dijital bir dalga şekline dönüştürüyor. Sonrasında yapay zekâ ile desteklenen veri yığınına girerek dijital dalgalara benzeyen bir dijital dalga biçimi buluyor. Bu melodiyi bulduğu zaman uygun YouTube videosunun bağlantısını hemen kullanıcısına ulaştırıyor.

Yorum Bırak (Mail Adresiniz Görünmeyecektir.)

Security Code