Grip ve Korona Virüs Belirtileri

Grip ve Korona Virüs Belirtileri

Grip ve korona virüs belirtileri özellikle havaların soğumaya başlamasıyla merak edilir oldu. İşte kış aylarında grip hastalığı ve koronavirüs hastalığının belirtileri...
 
Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) yakın zamanda grip ve COVID-19 arasındaki farklarla ilgili bir rehber yayınladı.
COVID-19 ve grip virüslerinin benzer şekillerde yayıldığı düşünülürken, COVID-19 belirli popülasyonlar ve yaş grupları arasında gripten daha bulaşıcıdır.
Araştırmalar, semptomların maruziyet ve enfeksiyon arasında ortaya çıkması için geçen sürenin haricinde virüsün ne kadar ve ne hızla yayıldığını ve de grip ile COVID-19'a yol açan SARS-CoV-2 arasında farklılık olduğunu ortaya koydu.
COVID-19 gripten daha geniş yayılmaya sahip olduğu gözlemlendi. COVID-19'a sebep olan virüsün insanlara kolay bir biçimde yayılabileceği zaman geçtikçe yayılmasına yol açabileceği anlamına geliyor.
Uzmanlar, Korona virüs hastalığının çocuklar üzerindeki gerçek etkisinin henüz tanımlanmayı bekleyen riskleri olduğunu ortaya koyuyor.
Uzmanlar, COVID-19'un çocuklar üzerindeki etkisinin en aza indirilmesi veya çocukların evde barındığı, okula gitmediği ve başka insanlara veya virüslere maruz kalmasının zorlaştığını ifade ediyor.
Bu sonbahar ve kış aylarında hem grip hem de COVID-19'un yaygın vakalarını görürsek ne olacağını bilmiyoruz.
Ateş, öksürük COVID-19'lu çocuklarda gripten daha yaygın
 

Grip ve COVID Belirtileri

Ateş en sık bildirilen semptom olup bunun sonrasında öksürük görülür. COVID-19'lu çocuklarda grip olanlara kıyasla ateş ve öksürük vardı.
 
COVID-19'a sahip insanların belirtileri
• İshal
• Kusma
• Baş ağrısı
• Vücut ağrıları
• Göğüs ağrısı

Grip ve Koronavirüs semptomları

Koronavirüs ve gribin aynı anda ortaya çıkabilmesi de olağandır. COVID-19 belirtileri ve grip belirtileri çok benzerdir ve bu yapılan çalışmalar çok nadir birkaç farklılık olduğunu söyler.
Ebeveynler, çocuklarında ateş, öksürük, kusma veya ishal varsa veya boğaz ağrısı varsa, COVID-19 için test edilip edilmeyeceklerini ve grip için de test edilip edilmeyeceklerini belirlemek için çocuk doktorlarıyla iletişime geçmelidir.
Çocukların başka birçok nedenden dolayı ateşe sahip olabileceğini, bu nedenle ebeveynlerin COVID-19'un tek suçlu olduğunu düşünmemesi ama durumun takipçisi olması gerektiği unutulmamalıdır.
Çocuklarda ateş, öksürük, boğaz ağrısı veya nefes alma, yemek yeme veya uyumada herhangi bir sorun olduğunda doktorunuzu arayın.
Hem grip hem de COVID-19'un çocuklarda ciddi hastalığa neden olabileceğini vurgulandı.
Grip aşı olduktan sonra bile, bu kış hala grip olabileceğinizi unutmayın.
Grip aşısı grip olma şansınızı azaltırken, grip hastalığınız varsa komplikasyonlar ile seyri azaltırken, gribi önlemede %100 etkili değildir.
COVID-19 salgını nedeniyle bu grip sezonunda her zamankinden daha önemli. COVID-19 sayılarına sahip toplulukları görmeye devam ettikçe, çocuklarda vakalar görmeye devam edeceğiz.
 
İlgili Yazılar

Yorum Bırak (Mail Adresiniz Görünmeyecektir.)

Security Code