Altın Fototermal Terapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Altın Fototermal Terapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Akne çok yaygın bir cilt problemidir. Durum kroniktir ve tekrar eder, bu da tedaviyi zorlaştırır. Çoğu zaman, kremlerin özenli kullanımı ile tedavi edilmeye çalışılsa da derinde yatan esas sebeplerin tespit edilip düzeltilmesi gerekir. İşte akne tedavisinde Altın fototermal terapi.
 

Akne tedavisi

Pek çok insan yan etkileri nedeniyle tüketmeye veya bir ilaç almaya istekli değildir. İlaçlar çok etkili olsa da cilt kuruluğuna, güneşe duyarlılığa ve hatta kan kolesterolünde artış ve saç dökülmesi gibi ciddi yan etkilere neden olur.Bu nedenle, akne tedavisi için sıklıkla klinik tedaviler tercih edilmektedir. Bununla birlikte, klasik akne tedavileri her zaman mükemmel sonuç vermez. Lazerler, yaygın olarak kullanılmalarına rağmen, cilt tipinden tipine göre etkisi farklılık gösterir. Ek olarak, çoğu zaman çok sayıda tedavi gereklidir ve bu da çok pahalı bir tedavi ile sonuçlanır.
 
Sonuç olarak, her zaman daha iyi ve daha etkili akne tedavileri bulunmaktadır. Birkaç ay önce akne tedavisi için Altın Fototermal Terapi kullanılmaya başlandı. Bu tedavi 2018 yılında FDA tarafından onaylandı ve kısa zamanda uygulamaya kondu. Bu tedavinin ne olduğu ve nasıl işe yaradığını anlamak için ilk olarak yağ bezlerinin akne oluşumundaki rolünün anlaşılması gerekir.
 

Sebasöz Bezlerin Rolü

Yağ bezleri, deri dokusunda bulunan minik yağ üreten bezlerdir. Avuç içi, ayak tabanı ve sırt kısmı hariç tüm vücut yüzeyini kaplarlar. Yüz ve kafa derisinde en büyük ve en yoğun sebasöz bezler bulunur. Yağ bezlerinin önemli bir rolü vardır. Siyah noktadan veya beyaz noktadan sıktığımız mumlu sarı madde sebum üretir ve salgılarlar. Sebum, cildimizi korur ve yağlayarak, sürtünmeyi azaltır ve su geçirmez bir bariyer oluşturarak sağlıklı olmasını sağlar.
 

Aşırı Aktif Yağ Bezleri

Aşırı aktif yağ bezleri, sivilcenin ana sebeplerinden bir tanesidir. Aknenin oluşması için önce aşırı sebum üretimi ve yeterince hızlı dökülmeyen deri hücrelerinin neden olduğu kıl folikülünün tıkanması söz konusudur. Tıkanmış gözenekler bakteriler tarafından yüzünden iltihaplı sivilcelere yol açar. Altın Fototermal Terapi, aşırı aktif yağ bezleri aknenin temel nedenidir
 

Gold PTT nasıl çalışır?

Altın Fototermal terapisi altın mikro partiküller ile birleştiriyoruz. Tedavi, 120 nm çapında silika çekirdekli ve 15 nm kalınlığında altın kabuğa sahip özel olarak tasarlanmış altın mikropartiküller kullanır. Sivilceyi tedavi etmek için lazer kullanmak yeni değil. Lazerler cildi ısıtarak sivilce üzerinde çalışır. Farklı dalga boyları ve darbe genişlikleri kullanarak pilosebasöz birimi hedeflemek için elimizden gelenin en iyisini yapabiliriz. Bu ilke, seçici fototermoliz olarak bilinir. Cilde uygulandığında, altın nano kabuklar foliküllere derinlemesine nüfuz eder. Altın parçacıkları ısınır ve yağ bezlerinin fokal termolizini tetikler. Temelde hiperaktif bezlerin bir kısmını yok ederler.
 

Altın Fototermal Terapi nasıl uygulanır?

Tedavi süreci basit ve rahattır. Altın solüsyonun daha iyi nüfuz etmesi için cilt temizliği ilk olarak tıkanıklıkları gidermek için yapılır. Altın çözelti uygulanır ve ultrason dalgası ışınlaması ile artırılır. Ardından cildi nazikçe ısıtmak için lazer uygulanır. Son olarak, cildin uygun şekilde iyileşmesini sağlamak için bakım sonrası kremler sürülür.
 
Akne tedavisi için doktorunuzla kapsamlı bir konuşma gerektirir ve genellikle uzun bir yolculuktur. Ancak asla kulaktan dolma bilgilerle ürün kullanımına gidilmemelidir.

Akne oluşumunu azaltan öneriler

  • Yeteri kadar su için.
  • Düzenli uyuyun.
  • Sağlıklı beslenin.
  • Doktorunuz dışında cilt ürünleri kullanmamaya dikkat edin.
  • Cildinizde makyaj malzemelerini uzun süre tutmayın.
  • Cildinizi iyi temizleyin.
  • Cildinizin hava almasını sağlayın. Bu nedenle ara ara makyaj yapmayın.
  • Trans yağ içeren ürünleri tüketmemeye çalışın.

Kısacası cildinize kıymet verin ve ona iyi bakın.

Yorum Bırak (Mail Adresiniz Görünmeyecektir.)

Security Code