Elementary Kelime Hikayeleri 1

Elementary Kelime Hikayeleri 1

Bu hikayemizde Elementary düzeyinde 26 adet İngilizce kelime yer almaktadır. Kelimeler Türkçe hikâye içerisine İngilizce olarak yerleştirilmiş olup okuma esnasında Türkçeleri zihninizde canlanacaktır. Metnin en alt kısmında ise İngilizce kelimelerin Türkçe karşılıkları yer almaktadır.

 

Able adam bugün dinlenmek için günün geri kalanını evinde geçirmek istedi. Bunun için sabah erken saatte awake olması gerekiyordu. Sabah erkenden kalktı ve dışarıda halletmesi gereken işlerin tamamını hızlı bir şekilde tamamlamaya koyuldu. Dışarıdaki işlerini hızlı bir şekilde tamamlarken able adam çarşıda apartman komşusu Lukas’a rastladı. Lukas ile narrow sokakta karşı karşıya gelen able adamın kaçabileceği bir alan yoktu. Çünkü sokak çok narrow yapılmıştı. Bu duruma canı sıkılan able adam narrow sokakta göz göze geldiği apartman komşusuna doğru yürürken aniden yağmur çiselemeye başladı. Bu duruma da canı sıkılan able adam, geri dönemeyecek kadar ilerlediği narrow sokakta bir de wet olmaya başladı. Maalesef opposite yöne gidemeyeceği için narrow sokakta apartman komşusuna doğru ilerlemeye başladı. Çünkü opposite yöne gidecek olsa apartman komşusuna karşı hiç de kind bir hareket yapmamış olacaktı. Able adam için kind olmak bir necessary idi.

Nihayet apartman komşusu ile yan yana gelebilen able adam komşusuna merhaba dedi. Ona merhaba demiş olması apartman komşusunun gözünde ne kadar da kind olduğu izlenimini verecekti. Apartman komşusu ile selamlaşan able adam, konuşmanın devamının sanki çok necessary gibi yağmurun altında sürdürmeye devam etti. Tabi bu aşamada her ikisi de çok wet hale geldiler. Probable, wet olmak apartman komşusu Lukas’ın pek de umurunda olduğu değildi.

Smooth cildi ile adeta manken gibi duran Lukas’ın ne kadar da bright olduğunu gören able adam çok şaşırdı. Apartman komşusu Lukas’a cildinin nasıl bu kadar smooth olduğunu sorsa çok mu rough olacağını düşündü. Ancak bir insanın cildinin bu kadar brigh olabilmesi mümkün mü gerçekten bunu çok merak etti. Ardından Lukas’a cildine ne kullandığını ve nasıl bu kadar smooth ve bright bir cildi olduğunu sordu. Able adam rough davranıp davranmadığı konusundaki endişesini de smooth ciltli apartman komşusuna iletti. Lukas, her gün yeteri kadar su içmeyi ihmal etmediği ve düzenli uyku saatlerine sahip olup erken saatte awake olduğu için cildinin bu kadar smooth ve bright olduğunu söyledi. Narrow sokakta konuşmaları devam ederken smooth cilde sahip olan Lukas, able adama daha wide bir yere geçelim mi? diye sordu. Able adam rough davranmamak için soramadığı bu sorunun bright cilde sahip Lukas’tan gelmesine çok sevindi. Ardından ikisi de narrow sokaktan daha fazla wet olmadan wide bir alana geçtiler.

Able adam ise bu aşamada narrow sokakta o kadar fazla wet olmadan ve rough olur diye kendisinin soramadığı ve bu yüzden wet olmalarına azıcık canını sıkar gibi oldu. Çünkü bunu apartman komşusu söylediğinde hiç rough olmadığını opposite daha da kind bir hareket olduğunu fark etti. Able adam elinde taşıdığı karton poşetin çokça wet olmasından ötürü sticky hale geldiğini ancak wide alana geçtiğinde fark etti. Eli tamamen sticky halindeydi.

Apartman komşusu bright Lukas, probable böyle bir olay ile karşılaşmazdı. Çünkü o sharp bir hamle ile fazla wet olmadan başka bir yere geçmeyi akıl edebilirdi. Tüm bunları düşünürken able adam, o sırada yine kind olmadığını ve bu cruel düşüncelerinin yanlış olduğunu düşünmeye başladı. Kind hali devam eden able adam çevresindeki public in de wet olduğunu fark etti. Bu nedenle kendisi hakkında da bu kadar cruel olmaması gerektiğini ve herkesin equal olduğunu unutmaması gerektiğini kendisine hatırlattı. Bak herkes wet. Yağmur herkesi equel şekilde wet yapmış değil mi? Ardından komşusu bright Lukas ile aralarında quiet birkaç dakika geçti. Quiet geçen zamanı rough bir şekilde bozan Lukas oldu.

Lukas bitter bir şekilde bağırdı. Wide alanda durdukları yerdeki apartmanda çamaşır hang etmeye çalışan bir kadının pencereyi shut ederken sharp bir bıçağı Lukas’ın yanına düşürmesi ile Lukas awake oldu. Able adam hızla sharp bıçağı alıp round merdivenlerden hız koşarak pencereyi shut yapan kadına doğru koştu. Çamaşırları hang ederken, pencereyi shut yaptığı için çok üzgün olduğunu belirten kadın, bright Lukas’ın alive olup olmadığını sordu. Ayrıca pencereyi shut yapan kadın çamaşırlarını asarken sharp bıçağın yıkanmış ve hang yapılmak için hazır olan çamaşırlar arasında kaldığını ancak pencereyi shut yaptığında fark ettiğini söyledi.

Kadın able adama yeniden Lukas’ın alive olup olmadığını sordu. Able adam low bir şekilde, pencereyi shut etmiş kadına Lukas’ın alive olduğunu söyledi. Fakat bir daha dikkatli olması ve sharp bıçakları düzgün muhafaza etmesinin necessary olduğunu yineledi. Ardından geri dönüp giderken pencereyi shut eden kadın elindeki bitter çikolatayı korkmuş olan ve alive olan Lukas’a ve able adama yemesi için uzattı. Able adam kind hareketinden dolayı çamaşır hang eden kadını dolayı kutladı ve ardından merdiven hollow undan inmeye başladı.

Apartmanın merdivenlerini ne kadar hızlı çıktığını ancak inerken fark eden able adam merdivenlerin round olmasından ötürü biraz başının döndüğünü fark etti. Ve iyi ki oturduğu apartmanın bu kadar round şekilde merdivene sahip olmadığına memnun oldu. Ardından sharp bıçağın yanına düşmesinden korkmuş olan smooth ciltli Lukas’ın yanına guite bir şekilde geldi.

Lukas, able adama çok teşekkür etti ve kendisine uzatılan bitter çikolatayı kind ve guite bir şekilde yemeye başladı. Bu esnada alive olmanın ne kadar da mutluluk verici olduğu hakkında deep düşüncelere daldı. Deep düşüncelere dalan yalnızca smooth ciltli Lukas değildi. Able adam da bu esnada işlerini bitirip evde dinlenmek istediğini hatırladı. Ardından rough bir şekilde Lukas’a kalkalım mı? diye sordu. Lukas bitter çikolatasını bitirmiş ve aniden deep düşüncelerinden sıyrılmıştı. Pek kind bir davranış olmadığını düşünse de Lukas, poşetten eli sticky olan able adamın elini sıktı ve her ikisi de opposite yönlere doğru giderek public arasına karışmış oldular.

                             

Yorum Bırak (Mail Adresiniz Görünmeyecektir.)

Security Code