Doğanay Tüzüngüç Biyografisi

Doğanay Tüzüngüç Biyografisi

Corona şarkısı ile adını yeniden duyduğumuz Türk sanatçı, Doğanay Tüzüngüç kimdir? İşte Doğanay Tüzüngüç’ün hayatına dair detaylar..

Doğana Tüzüngüç Kimdir?

6 Mayıs 1971 tarihinde doğan Tüzüngüç, İstanbul'un Nişantaşı ilçesinde noter başvekilliği görevinden emekli olan baba ve eski bankacı annenin kızıdır.

Eğitim Hayatı

Eğitim hayatına Nilüfer Hatun İlkokulu'nda başlamış, ortaokul ve de liseyi eğitimini Nişantaşı Kız Lisesi'nde tamamlamıştır.

2 sene İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim almıştır. Ardından New York Üniversitesi’ne başlamış ve marketing alanında eğitim almıştır. Tüzüngüç, 8 sene New York'ta yaşamıştır. İyi bir yabancı dili ve güzel bir aksana sahiptir. Yurt dışında kaldığı süre zarfında birbirinden farklı alanda çalışmalar yürütmüş olan Tüzüngüç, Türk eğlence mekânlarında da sahne almıştır. Birçok festival ve konserde sahne almış sanatçı, ön grup çalışmalarında da yer almıştır. Hem devlet hem de özel sektör faaliyetlerinde yer alan sanatçı 2007 senesinde Türkiye’ye dönmüştür.

Sanat Hayatı

2004 senesinde Türkiye Popstar yarışmasında finale kalmış, yarışmayı 5. olarak tamamlamıştır. Türkiye Popstar 2 adlı albümde "Devlerin Aşkı" isimli şarkıyı seslendirmiştir.

2007 senesinde ilk albümü olan "Bence D"yi çıkartmış, ilk klibini ise "Erkeleri Yenelim" adlı şarkısına çekmiştir. Sonrasında "Yarabbim" adındaki ve "Bayılıyorum" adındaki şarkılarına klip çekmiştir. Sanatçının 2 solo olarak seslendirmiş olduğu albümü bulunmaktadır.

Ardından İstanbul Orkestrası adını verdikleri bir markayı ortak olarak oluşturmuştur. Sanatçı şuan hem Orkestra hem de müzikal organizasyonlarda yer almaktadır.

Sanatçının seslendirdiği şarkılar ise Türkçe ve yabancı şarkılar olarak 2’ye ayrılmaktadır. Bunlar;

Türkçe şarkılar; Bile bile, geceler, son yolcu, seni seviyorum, pas, resim, onursuz olmasın aşk, kandırıldım, sakın gelme, güzeller içinden, potbori-1 ve potbori-2 şeklindedir.

Yabancı şarkılar; Spente le stelle, speak softly, my way, what a wonderful World, summertime, la vie en rose, historia un amore, el talisman, proud mary, long train running, ı feel good, please dont stop the music, famme, lady, venus, can’t get you out of my head şeklindedir.

Corona virüs şarkısı viral oldu

Kübalı şarkıcı olan Camila Cabello’nun çok ünlü olan “Havana” adındaki şarkısına korona virüse yorumlamış ve dikkatleri üzerine çekmiştir.  Şarkı corona virüsü konu almış ve kısa sürede viral olmuştur.

Yorum Bırak (Mail Adresiniz Görünmeyecektir.)

Security Code