Online Gezilebilecek Müzeler

Online Gezilebilecek Müzeler

Teknolojik gelişmeler sayesinde hayatımızda bilgiye hem görsel hem de yazılı olarak ulaşmak git gide daha kolay bir hale geliyor. Hal böyle olunca; birey kendisini istediği alanda hızlı bir şekilde geliştirebiliyor. Dünya üzerindeki Korona virüsü salgını sebebiyle, evlerimizden çıkamadığımız zamanları değerlendirmek için internetten gezilebilecek müzeler…

Ayasofya Müzesi

İstanbul’da bulunan ve etkileyici müzelerden biri olan Ayasofya Müzesini internetten görmek mümkün. Müzeyi gezmek ve tarihe açılan o pencereden bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yapı Kredi Müzesi

Yapı Kredi’nin neredeyse 3 asırlık birikime sahip tarihi eserlerini görmek, tarihe güzel bir yolculuk yapmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Louvre Müzesi

Dünya’nın gizemini koruyan en önemli ve en büyük müzelerinden olan Louvre Müzesi’nde kapılarını internete açmış durumda. Mona Lisa’nın o güzel tablosunu merak ediyorsanız eğer buraya tıklayabilirsiniz.

Dali Müzesi

Dünyaca meşhur Salvador Dali ve onun sürrealist çalışmalarını görmek, sanatçının hayatına dair detayları öğrenmek  isterseniz eğer buraya tıklayabilirsiniz.

British Müzesi

Roma şehirlerine antik bir gezinti yapmak, Afrika kökenli tekstil ürünlerine göz atmak isterseniz Londra’da yer alan British Müzesi’ni gezebilirsiniz. Müzeyi gezmek için buraya tıklayabilirsiniz.

The Metropolitan Sanat Müzesi

Geçmiş tarihe ait eserleri değil de daha güncel ve daha popüler sanat eserleri ilginizi çekiyorsa sizi New York’da yer alan Metropolitan Müzesi tam size göre. Müzeyi gezmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Vatikan Müzesi

Yüzyılla boyunca görev yapmış Papa’ların küratörlüğündeki eserlerin yer aldığı bu müzede dilerseniz Michaelengelo’nun meşhur Sistine Tapınağı’ndaki tavan resmini de görebilirsiniz. Müzeyi gezmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Smithsonian Müzesi

Smithsonian Müzesi, Dünya üzerinde en fazla ziyaretçi alan müze özelliğini taşıyor. Müzede Paleontoloji alanında çok sayıda eser mevcut. Dinozorlar, mamutlar ve daha bir çok eski çağda yaşamış hayvan türlerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Solomon R. Guggenheim Müzesi

Mimari sanata ilgi duyanların ziyaret etmeyi atlamadığı Solomon Müzesi, bünyesinde başta Pablo Picasso ve Franz Marc olmak üzere çok sayışa ismin eserlerini barındırıyor. Müzeyi gezmek için buraya tıklayabilişiniz.
 
Bonus: Dilerseniz Google Art & Culture çok sayıda ünlü eseri yüksek çözünürlükte görebilirsiniz.

Yorum Bırak (Mail Adresiniz Görünmeyecektir.)

Security Code