Karma Astrolog ve Regresyon Terapisi Uzmanı Sibel Tahtakıran Kimdir?

Karma Astrolog ve Regresyon Terapisi Uzmanı Sibel Tahtakıran Kimdir?

Şuanda bu yazıya denk gelmiş herkese merhaba ve hoş geldin diyorum. Ben Sibel TAHTAKIRAN. Peki, Sibel TAHTAKIRAN kim? İşte hayatıma dair ve hayatına dair bir şeyler bulabileceğin hayatım…
 

Sibel Tahtakıran Kimdir?

Ben Spiritüel karma astrolog ve regresyon terapisi uzmanı, ADUSSİN marka kurucusu ve sahibi aynı zamanda da Bursa ODER kurucu üyesiyim. Şanal Günseli’nin değerli eğitimleri ile kişisel eğitmen ve Reiki master’ım.  Bursa doğumluyum ve iki çocuk annesiyim. 
 

Hangi Eğitimleri Aldınız?

Yolculuğumun bu anına gelene dek konusunda uzman kişilerden birçok eğitim alma şansı yakaladım. Bu doğrultuda Reiki master programlarını tamamlayıp, Şanal Günseli önderliğinde bütün eğitim ve seminerlere katıldım. 
Tasavvuf, kişisel olumlamalar ve bilinçaltı konularında okuma ve çalışmalar gerçekleştirdikten sonra Kozmik Bilinç Okulu ve Gücek Akademi ile yoluma ilerledim. Bu aşamada;
• Gücek Akademi’den Emine Gücek aracılığı ile Karma Astroloji
• Kozmik Bilinç Okulu’ndan Sevilay Eriçdem aracılığı ile Klasik Astroloji
• Gücek Akademi’den Emine Gücek aracılığı ile Rektifikasyon (Doğum saati belirleme)
• Sinastri Eğitimi – Eşleşim ve İlişkiler
• The Academy Of Aromatheraphy Bangkok Thaıland‘da Reiki Master – Botan Diler
• Regresyon Terapi diplomasını Psikoterapist – Regresyon terapi uzmanı Hasene Koç aracılığı ile adım. 
 
Tüm bu eğitimler ve programları 8 yıl içerisinde tamamladım. Ancak hayatımda bir şeylerin eksik kaldığını hem kendime hem de çevreme katkı sağlayabilmek adına Herbalastrology Healing alanında çalışmalarda bulunmaya başladım. Bu doğrultuda da Herbastrology Heailing yani bitkisel astroloji ve şifa alanında katkı sağlamak adına çalışmalar gerçekleştiriyorum. 
 

Hayatınızın Kırılma Noktası Neydi?

Bu kısımda biraz hayatımın nasıl olduğu ve nasıl buralara geldim bu konudan biraz bahsedeyim. 
Sibel Tahtakıran olarak hayatımın kırılma noktası dediğim zaman dilimi aslında yaşantımın dışarıdan bakıldığında çok yolunda göründüğü ancak bir yerlerde parçaların yanlış yerde durduğu ve resmin doğru durmadığı bir zaman dilimi diyebilirim.
Başarılı bir yükseliş, sevilen bir çevre, üstün başarılarla tamamlanan eğitimler, olumlama çalışmaları, zihin eğitimleri, eft çalışmaları derken her daim kendimi desteklediğim bir yaşantı. Ancak sonrasında fark edeceğim bana verilmek istenen dersin aslında beslediğim egom ile ne kadar güçlü olmak istediğime dair gerçeklikler…
İşte bu aşamada yolum astroloji ile kesişti ve hayatımı daha doğrusu kendimi adım adım çözmeye başladım. Sonuç itibariyle ben güneşi Boğa burcu olan ve haritasında toprak elementinin çok sağlam olduğu bir bireyim. Bu nedenle benim reel olmayan herhangi bir konuya inanmam oldukça zordu. Bu doğrultuda Astroloji ile haritalarımızda Mars’a kadar kendimizi yönetebildiğimizi ve seçimlerimizi yaşayarak yaşayabileceğimiz gerçeği ile karşılaştım. Astroloji eğitimin devam ederken haritamı okuma ve çözme esnasında samsara döngüsünü tekrar tekrar yaşadığım için daha derin okuma ve araştırmaya başladım. Kuran da şöyle bir ayet vardır. “Kaderinizi sizin gayretinize bağlı kıldık.” der. Ben okumaya devam ettikçe ayetlerin bende hissettirdiği ve astroloji ile anlatmak istenilenin bir olduğunu fark ettikçe heyecanımı içime sığdıramaz oldum. Astrolojiyi ve hayatımın içindeki sınavları artık çözmemin zamanı geldiğinin farkına varmıştım. Artık hayattan ve bana öğreteceği derslerden kaçamazdım ve kaçmadım da…
 

Karma Astroloji Nedir? Hayatımızda Karma Astroloji Nasıl İşliyor?

Hayatımız boyunca birçok insan ile hayatımız kesişir ve bir dolu olayla karşılaşırız. Bu gün bende insanlarla paylaştığım harika birliktelikleri o günlerde atılmış olan o tohumlara borçluyum. Ve bunun içinde hocalarıma bana yasamın karmik yasalarını daha iyi anlama şansı tanıdıkları içinde onlara minnettarım.
Tabii bu insanlar ve olaylar alelade hayatımıza girmezler her olaydan ve kişiden almamız gereken mutlaka bir ders vardır. Sistem bizimle sembolizm dili ile konuşur Bilimin temeli de ezoterizm, formüller, sembol ve matematik yatar bunu zaten hepimizin bildiğini düşünüyorum.
Astroloji de bu prensiplerle çalışır fakat bilim astrolojiyi kabul etmez çünkü bilim de her zaman iki kere iki dört etmelidir. Fakat astroloji de bu sonucu alamazsınız sebebi ise ruh dediğimiz içerikten kaynaklıdır. Çünkü kişinin seçme hakkı ve özgür iradesi vardır. Bizler kendimize bu alanda emek harcar, dönüştürür ve haritamızı bilerek ilerlersek ve seçimlerimizi de ona göre yapabilirsek, karşılaştığımız durumlara doğru yerde ve zamanda müdahale ederek sınavlarımızı kolaylaştırabiliriz. Bu sayede hayatımızın önümüzde nasıl da rahatlıkla açıldığını görürüz. Sistem içerisinde bizler yalnızca doğum ve ölüm anını değiştiremeyiz. Ama inanın ki bu aralıkta yaşadıklarımızı değiştirip dönüştürebiliriz. Bu bize verilmiş özgür iradedir.
 

Astroloji Hayatımızda Nasıl İşler?

Astroloji, insan ve doğa ile iç içe olan bir sistemdir. Burada gezegenlerin etkisiyle insanın kim olduğunu ve gerçekte nereden gelip nereye gittiğini öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Astroloji karakteri ortaya çıkarır ki ZATEN KARAKTER DE KADERDİR. Bir insan iradesini kullanarak doğum haritasına hükmedebilir ancak bu da bireyin kendi iradesine hükmetmesiyle olur. Özgür iradeyi nasıl kullanacağı tamamen bireyin kendisine bağlıdır. Astroloji insanları her zaman önceden uyarır, kendi haritasını bilen kişi hayatın zorluklarını, aldığı yaşam alanında kolaylaştırır. Yıldızlar yönlendirir ama asla gidilmesi gereken yol için zorlamaz.
 

İnsanın Astroloji Haritası Nasıl Oluşur?

İyi ya da kötü dediğimiz konfigürasyonların, kader ya da şans değil insanın geçmişte yaptıklarının sonucudur. İlk evvela bunu kabul etmemiz gereklidir. Her zaman sonuçlar kuralı yani biz buna ne ekersen onu biçersin kuralı da diyebiliriz. Ve bu kural gezegenler ile çok uyumlu bir şekilde çalışır. Ve ruh bu dünyaya bu kuralın içinde en uygun zaman da doğar. Doğum sistem tarafından zamanlanır ve gerçekleşir. Ardından köklerimizden aldığımız etkiler ve yaşadığımız ortam içerisinde ki aldığımız sosyal yazılımlar da bunların üzerine eklenir. Burada unutulmaması gereken çok önemli bir konu vardır her şeye rağmen sistem bu yaratımı değiştirilemez değildir. İrade gücüyle değiştirilebilir kılınmıştır. Zaten bunu Kuran’da “KADERİNİZİ SİZİN GAYRETİNİZE BAĞLI KILDIK.” şeklinde açıkça belirtmektedir. Bu mesajları okumanın pek çok haritada faktörleri vardır. Gezegenler, burçlar, evler, açılar, sabit yıldızlar ve asteroitlerdir.
 

Astroloji Haritası Neden Kişiye Özeldir?

Astroloji haritamızı anne karnına düşmeden prenatal tutulmalar ile yani doğum öncesi güneş tutulması seçiyor ve bizler o haritayı kabul ederek anne rahmine düşüyoruz.
Bizler her zaman bir güneş tutulması ile dünyaya gelir ve bir ay tutulması ile bu dünyadan göçeriz. Peki, bu astroloji haritası yalnızca biz ve bizimle ilgili olayları mı barındırıyor? Pek tabi öyle değil. Bireyin Astroloji haritası prenatal ve drokonik haritası onun geçmiş yaşamını, atalarını, karmalarını da içerisine alan kompleks bir haritadan bahsediyorum. Bu kompleks bilgiler haritayı okuma yönteminin belirlenmesi ve haritanın doğru şekilde okunmasında bize büyük ışık tutar. Burada en çok korkulan da Satürn döngüleri ve Satürn gezegenidir.
 

Regresyon nedir? Regresyon Astroloji İlişkisi Nasıldır?

8 seneden beri Astroloji, bir şeyleri önceden görmeme, kendimi bütüncül şekilde tanıyabilmeme büyük katkı sağladı. Zaten 15 sene öncesine gidersek ilk kez Şanal Günseli Hocam ile bu yola adım attığımda ve eğitimini tamamladığım terapi yöntemi sayesinde hayatımda bu 15 senedir var. Astroloji ise 8 yıldır bir fiil var. Eğitimlerimi tamamladım ve şuan bu konuda hazır olduğumu anladım. Regresyon çalışmaları ile ruhumu kişiliğime bir araya getirmemi sağlıyor. Bu iki disiplin ile kendim dediğim konuda gerçekten de kendim olmayı şuanda bile öğreniyorum ama çok yol alıp çok ilerlemeler yaşadım.
 

ADUSSİN Nedir? ADUSSİN Markası Nasıl Ortaya Çıktı?

Anlattıklarım çok uzun ve kadim bilgiler olup daha konuşacak çok fazla bilgi olsa da sizler için tüm bu dersleri ve öğretileri ADUSSİN markası adı altında toplamaya karar verdim. ADUSSİN açılımı ne derseniz eğer şu şekilde açıklayabilirim… Öncelikle ADUSSİN;
• Astroloji ve aromaterapi.
• Doğa ve doğal olan her şey.
• Uyanış artık uyanma zamanıdır.
• Sağlıklı yaşam.
• Sevgi - bu kavram bence her şeyde olmalı ki önce sevmeye kendimizden başlamalıyız.
• İyilik kim ne yaparsa yapsın sen bildiğin doğruluk ve iyilikten kaçma.
• Nefes bittiği zaman hayatta olma noktamız da sonlanıyor.
 
Ben bu markayı oluşturmaya Bangkok ve Phuket’e gittiğimde ve az evvel yukarda da bahsettiğim gibi hiç bir şeyin tesadüf olmadığını söylemiştim. Phuket zaten güzellik sağlık konusunda çok ileri bir ada burada aromaterapinin enerjisel yönü ağırlıklı eğitim ve programlarına katılarak çeşitli formülasyonlar öğrendim ve astroloji tabanlı olduğum için kendimizi dengelemede destek olacak element yağları ve çakra yağları formülasyonları oluşturarak ADUSSİN markasını kurduk. Ardından danışmanlıklar ve eğitimler ile ADUSSİN markası güçlendi. ADUSSİN ile ilgili bilgiye ve ürünlere internet adresimiz www.adussin.com üzerinden ulaşabilir ya da satış gerçekleştirdiğimiz Trendyol linkimizie buradan tıklayarak rahatça ulaşabilirsiniz. . 
 

Aromatherapy Astrology Healing Hizmeti Nedir?

Danışmanlık verdiğim bireyler üzerinde nasıl bir çalışma gerçekleştiriyorum ve nasıl bu kadar etkili dönüşler ve değişimler alıyorum biraz bundan bahsedeyim…
Anne rahmi, geçmiş yaşam regresyonu yapılmadan gezegen sorunlarını çözmek uzun ve zahmetlidir. Bunu bu kadar net söyleyebilirim. Haritanın çözüme kavuşabilmesi için geçmiş yaşam ve travmaların açığa çıkartılıp şifalandırılması gerekir. Aksi halde sorunlar döngü şeklinde devam edecektir. 
Sorunlar çözülmediğinde, üzerlerine yenileri geldiğinde ise patlamaların yaşanması kaçınılmazdır. Bu nedenle düğümlerin ve sorunların teker teker kökten çözüme kavuşturularak ilerlenmesi gerekir. Ben de danışmanlık verdiğim kişilerin astroloji haritasını inceledikten ve çalıştırılması gerekli burada pregrin çalışan gezegen durumlarında okuyup mevcut sorunları gün yüzüne çıkartıyorum. Ardından danışmanlıklarımda uyguladığım regresyon terapisi ile derinde yatan sorunları dönüştürmek için çalışmalar gerçekleştiriyorum.  Sekiz senelik astroloji bilgi ve tecrübelerimi yanında regresyon terapisi uzmanlığıma Bankok ve Phuket seyahatim sırasında aldığım aromaterapi öğretilerini de katarak ilerliyorum. Bu çalışma sayesinde danışanlarımda mükemmel geri dönüşler elde ediyoruz. 
Tam da bu aşamada astroloji, regresyon terapisi ve aroma terapi üzerine birkaç durum çalışmasından örnek vermek istiyorum. 
 
Çocukluğumuzda ya da geçmiş yaşamlarımızda anlaşılamamaktan kaynaklı yaralarımız sevildiğini hissedememe ya da buna benzer hissettiğimiz geçmişte olan duygularımız bize yetişkinlik dönemimizde kontrol edemediğimiz öfke ve saldırganlığa sebep olur. Hayatımız içerisindeki tıkanıklıklarda burada dönüştürülmesi gerekli mutlaka acı bir kayıp ve bir hatıra vardır. Buraya geri gittiğimizde o duyguyu, hatırayı dönüştürüp benliğimizi iyileştirmemiz mümkündür. Bunu da regresyon terapisi ile aşıyoruz. İlişkilerde yaşanan duygusal sorunlar ve kısır döngüler de buna dâhildir. Bu nedenle danışmanlıklarımın her biri kişiye özel olarak kişinin astrolojik haritalarına ve element değerlerine göre olduğunun altını çizmek isterim. Kişisel danışmanlık çalışmalarım sayesinde beraber sağlıklı bir zihin ve sağlıklı bir beden yaratmış oluyoruz. Bunun yanı sıra zaman zaman bu bilgilerin yer aldığı eğitimleri de düzenliyorum. 
 

Sibel Tahtakıran’dan Hangi Alanda Hizmet Alabiliriz?

Benden aşağıda yer alan konular ile alakalı danışmanlık ve eğitim alabilirler. 
• Astroloji eğitimleri
• Karma Astroloji danışmanlığı
• Rektifikasyon
• Sinastri İlişki Harita Danışmanlığı
• Regresyon Terapi Danışmanlığı
• Kurumsal Astroloji Danışmanlığı 
 
Ayrıca 25.03.2022 tarihinde İstanbul’da olacağımı da belirtmiş olayım. Yukarıda yer alan konularla alakalı benden danışmanlık isteyenler [email protected] adresinden iletişim bilgilerini ve hangi konuda danışmanlık almak istediklerini mail atabilir ya da adu.ssin instagram hesabımdan kalitelikalem referansı ile iletişime geçebilirler. 
 
Sevgilerle.
 
Sibel Tahtakıran
Karma Astrolog/Regresyon Terapi uzmanı

Yorum Bırak (Mail Adresiniz Görünmeyecektir.)

Security Code